Jdi na obsah Jdi na menu

U19 veze body z dalekého Šluknova, oslabený mladší dorost ostudný debakl

2. 11. 2014
   K duelu třináctého kola se naši dorostenci vydali na vzdálenou misi do dalekého Šluknova. Domácí nováček krajského přeboru SK Plaston si v minulém kole uřízl ostudu, když nedorazil na zápas do Obrnic. Možná i o to větší měli domácí motivaci. Navíc toužili po prvním vítězství, když zatím jako jediní nezískali ani bod. My jsme zase v úterní dohrávce nepředvedli v derby zhola nic...

Přes jasné instrukce jak zápas dovést do vítězného konce, jsme v prvním poločase pokračovali v "nijakém" výkonu z derby. Nehráli jsme dostatečně důrazně, soupeře jsme nechali hrát a sami jsme se pasovali do role pozorovatelů. Chtěli jsme hrát pohodlný fotbálek, který však na domácí bojující dravce nestačil. Zcela tragický výkon v prvním poločase však zůstal z domácí strany bez trestu. Přitom ve 12. minutě si domácí vytvořili první velkou šanci, když si mezi naše stopery zaběhl domácí útočník, kterého však výborně vychytal Srkal. Domácí to často zkoušeli i ze střední vzdálenosti, ale bez většího účelu. Přes velmi špatný výkon jsme mohli několikrát skórovat i my. Nejprve měl dvě velké šance Soukup. Po jednom z centrů nedosáhl před prázdnou brankou dostatečně na míč a ten jen protečoval k druhému rohu. Míč se však od praporku odrazil k Lukáši Wälzerovi a ten míč poslal opět na Soukupa, jež však hlavou minul. Ve 32. minutě šel sám na branku Vydržel, ale situaci vyřešil zbrklou střelou do Čerklových nohou, šluknovský brankář tak byl vyvoláván domácím "kotlíkem". Ve 40. minutě pak ranou z 25 metrů nastřelil Lukáš Wälzer břevno. Jinak se nehrálo příliš pohledné utkání, když už se někdo pokusil o kombinaci v rychlosti, byli to domácí. Ti ještě do poločasu mohli skórovat, výborný náběh do pokutového území předvedli ve 43. minutě, zpětnou přihrávku pod padajícím Srkalem však na poslední chvíli před prázdnou brankou ustřelil Stoikov.

Během poločasové přestávky jsme tak museli změnit naprosto vše co se herního systému týče. Též kvality řešení, chyběla nám rychlost a představovali jsme si i vyšší nasazení. Přeci jen nám měla stát tříhodinová cesta na sever Čech stát za větší námahu.

Hned z kraje druhého poločasu bylo vidět, že nasazení a rychlejší a kvalitnější řešení jednotlivých akcí by mělo fungovat. Hned po dvou minutách se uvolnil do té doby na hrotu osamocený Vydržel, přihrál do pokutového území Chmelanovi, který se obtočil kolem obránce. Místo příhry na zcela volného Soukupa, před kterým zívala odkrytá branka, volil střelu, kterou však domácí zablokovali na roh. Naše aktivita neupadala. Přesto, že sudí hru kouskoval často velmi přísným hvizdem v nás neprospěch, vypadalo to, že se konečně dostaneme na koně. Z toho nás mohli domácí sesadit v 56. minutě. Po trestném kopu, který Srkal vyrazil jen na tyč měli domácí obrovskou šanci, ale dorážku z metru nasměroval domácí hráč nemožně nad! Nedáš dostaneš. Z protiútoku se sám na branku podruhé v zápase řítil Vydržel a tentokráte mířil přesně - 0:1. O minutu později už už běžel sám na branku podruhé, jenže domácí pomezní odmával ofsajd! - přesto, že Vydržel byl v době přihrávky na vlastní polovině hřiště (což mi posléze potvrdil i můj bývalí kolega z nedalekého Varnsdorfu, kterého tímto zdravím :)..). Rozčilování nad tímto verdiktem nám však dlouho nevydrželo, protože o minutu později přišla boží spravedlnost. Kousek za hranicí vápna se k míči dostal Lukáš Wälzer, který nepříliš prudkou střelou, ale velice dobře mířenou k tyči zvýšil naše vedení. Domácí rozvrácenou obranu pak ihned po rozehře rozevřel skvělou přihrávkou Kalčev, který vyslal opět Lukáše, jehož střelu Čerkl vyrazil a dorážející Šifalda v pádu trefil na 0:3! Během necelých čtyř minut bylo rozhodnuto. Naše další možnosti pak zůstali nevyužity, přesto, že po další brance volali další šance Šifaldy nebo pěkná hlavička střídajícího trpaslíka Zikána. I domácí chtěli dosáhnout alespoň čestného úspěchu. V 83. minutě však neproměnili další velkou možnost, kterou jim na poslední chvilku ustřelil stoper Franta. Přesto nakonec branka přišla... i když ji předcházel osajd, jinak velmi přesného pomezního Dušíka, domácí si korekci výsledku určitě zasloužili. Kdo ví, jak by se utkání vyvíjelo, kdyby proměnili svou velkou možnost za stavu 0:0... leč na kdyby se nehraje.

trenér LoKo U19 Lukáš Votruba:"Dnes jsme odehráli katastrofální první poločas, se kterým jsme vůbec nebyl spokojen. Ač jsme v konečném důsledku první půle byli lehce lepším týmem, určitě tomu tak nebylo v nasazení. V hlavách některých borců se asi zrodila myšlenka, že to půjde samo aniž bychom se museli snažit... jenže tohle nejsou duely s A-třídovým dnem a jakékoliv podcenění nás v této soutěži může přijít draho. To jsme si však během poločasové přestávky snad dostatečně vysvětlili a doufám, že se již podobný výkon jako v první části nebude opakovat. Ve druhém poločase jsme zvedli výkon, nasazení a troufnu si říct pozásluze zvítězili. Hodně nám pomohla klíčová pětiminutovka - to byla fantastický pasáž zápasu! Domácí předvedli bojovný výkon, bylo vidět, že chtějí hrát, vyhrát... Musím říct, že nám dali zabrat, ale problémy v tomto utkání jsme si způsobili svou laxností sami. Příště lépe :)!"

STARŠÍ

(0:0)

Branky: 84. Žďánský - 57. Vydržel, 59. L.Wälzer, 60. Šifalda

Rozhodčí: Dušík Z., Dušík L. (bez karet); diváků: 60

sestava:

1. Srkal - 13. Stoikov, 2. Franta, 5. Soukup (C)9. Štol  - 6. Kalčev (80. 15. Prousa) - 10. L.Wälzer, 7. Chmelan (87. 13. Rosa),. 11. H.Wälzer (35.-45. a 68.-90. 8. Volf), 4. Šifalda (75. 12. Zikán) - 14. Vydržel

trenér: Lukáš Votruba, asistent: Radek Votruba, vedoucí: Karel Votruba

MLADŠÍ

(1:0)

Branky: 32. Son Nguyen, 62. Schneider (P), 70. Král, 73. Mládek, 77. Král

Rozhodčí: Dušík L., Dušík Z. (ŽK: 4:2, ČK: 0:0); diváků: 60

Mladší dorostenci předvedli.... vlastně nepředvedli zhola nic. Bez řady chybějících opor (Vondráček, Franěk, Mol, Prokeš) se po hřišti spíš flákala banda výletníků. První slukml1.jpgpoločas přežili jen díky domácím paličům, dvakrát výtečně podržel dnes kapitán Rosa, jednou zastavil domácí pokus na čáře stojící Zikán. Přesto šli domácí, v jejichž dresu nastoupila řada starších žáků!, do vedení po nezvládnutém rohovém kopu. Druhý poločas vypadal z počátku o něco lépe, ale směrem do předu to byla hitparáda impotentnosti! Některým borcům míč spíše překážel, jindy si překáželi naši borci navzájem... Ti od kterých by se čekalo, že tým povedou se spíše jen dívali, na totální destrukci, která přišla v závěru utkání. V 62. minutě odpískal sudí Dušík velice přísnou penaltu, když náš brankář Rosa držel míč a zcela mimo dění hry  se srazil Prousa s hostujícím hráčem - odpískaná penalta vypadalo poměrně komicky - leč domácí vedli 2:0. To zápas zlomilo, my jsme rezignovali a v poslední desetiminutovce z utkání udělali debakl. Snad ani nemusím zmiňovat, že to byla pro domácí první výhra v sezóně. To naše U17 po skvělém sedmibodovém vstupu z úvodních kol nevyhrála už dva měsíce! :(