Žáci sahali po bronzu, selhali až v penaltách! Radimský nejlepším brankářem.

4. 1. 2010

BPBP CUP 2010 - Mladá Boleslav

2. ledna 2010

Den po Novém roce se starší žáci vydali do Středočeského kraje. V Mladé Boleslavi se zúčastnili halového turnaje.

Deset týmů bylo v městě automobilů rozděleno do dvou skupin po pěti týmech. Systém turnaje byl neúprosý. Vítěz skupiny mířil do finále, druhý ze skupiny do zápasu o bronz, třetí o páté místo, čtvrtý o místo sedmé a páté týmy si to ve vzájemném souboji rozdali o místo 9. respektive 10.

Do skupiny "A" byl nasazen favorit z Podolí, Kosmonosy (čtvrť v Ml. Boleslavi) Mšeno, Spartak Chrastava a Hrádek nad Nisou.

5. SK Mšeno                                       0

Podolí potvrdilo roli favorita a dostalo se do finále, na druhém místě skončili též výborně hrající Kosmonosy, třetí skončil Hrádek, na čtvrtém místě mladé družstvo srdnatě bojující Chrastavy. Poslední skončilo nevýrazné Mšeno.

Do skupiny "B" byl nasazen domácí tým SKP Ml. Boleslav, nedaleká Bělá pod Bezdězem, dobře hrající Chvatěruby, každoročně nevyzpytatelné Doksy a samozřejmě náš tým.

Skupina B:

AFK LoKo Chomutov - SK Bělá pod Bezdězem = 1 : 0

3. Russo

V úvodním zápase byla na obou mužstvech (a především na tom našem) znatelná nerozehranost a možná i lehká únava z cesty. Těsné jednobrankové vítězství vystřelil ve 3. minutě Russo. Soupeř si žádnou příležitost nevytvořil a tak jsme si pohodlně pohlídali 3 body. Přesto bylo první utkání velmi rozpačité

Vltavan Chvatěruby - TJ Doksy = 2 : 3

SKP Mladá Boleslav - SK Bělá pod Bezdězem = 2 : 0

AFK LoKo Chomutov - TJ Doksy = 0 : 3

-

Ve druhém utkání nás srazila hned první minuta, kdy jsme nepokryli zadní část hřiště a zbytečně inkasovali. Druhý gól jsme dostali poté, co jsme sami zahodili dvě obrovské šance ke skórování. Třetí gól již jen podtrhl drtivé vítězství. Doksy jsme tak nasměrovali do finále a nám bylo jasné, že se nás finále již týkat nebude.

Vltavan Chvatěruby - SKP Mladá Boleslav = 2 : 0

TJ Doksy - SK Bělá pod Bezdězem = 6 : 0

AFK LoKo Chomutov - Vltavan Chvatěruby = 4 : 1

1. a 4. Bráborec, 5. Russo, 11. Chmelan

Klíčové utkání jsme takticky zvládli naprosto skvěle. Navíc nám pomohl i velmi rychlí gól, který po deseti vteřinách hry vstřelil Zdeněk Bráborec. Ve 3. minutě zlikvidoval Radimský samostatný útok soupeře a od té doby jsme na hřišti vládli my. Bráborec se ve 4. minutě prosadil opět a vedli jsme 2:0. Po pár vteřinách navíc přidal třetí gól Russo. Nečekaně vysoké vedení jsme drželi dlouho pod kontrolou. Až na jednu výjimku, kterou soupeř okamžitě potrestal. V závěru jsme ale Chmelanem zvýšili na konečných 4:1 a soupeře tak srazili. K postupu do utkání o třetí místo nám i díky ostatním výsledkům stačila remíza.

SKP Mladá Boleslav - TJ Doksy = 0 : 7

Vltavan Chvatěruby - SK Bělá pod Bezdězem = 2 : 0

AFK LoKo Chomutov - SKP Mladá Boleslav = 2 : 1

9. Franta, 11. Bráborec

(ve 4. min. neproměnil Franta penaltu)

Utkání pro nás nezačalo nejhůř, ve 2. minutě pálil nebezpečně Bráborec a výrobný zákrok si připsal domácí brankář. Ten ale ve 4. minutě chyboval a zasáhl míč rukou mimo vápno. Následnou penaltu ale Frantovi zlikvidoval. O chvíli později navíc promáchl Soukup a soupeř z voleje trestal - 0:1. Tlačili jsme se dopředu, ale nevycházelo nám zakončení. To změnila až 9. minuta. Odražený míč poslal ranou z 10 metrů křížem k tyči z voleje Václav Franta. Tenhle gól se musel vidět. Opravdu stál za to! V 11. minutě jsme pojistili postup Bráborcem, který brankáři domácích vymetl levou šibenici.

SK Kosmonosy - AFK LoKo Chomutov0 : 0

naše penalty: Radimský (nedal), Möbius (dal), Franta (nedal)

Soupeře jsme měli detailně zmapovaného z předchozích utkání. I proto jsme neváhdali, a nasadili hned tři obránce a pouze jednoho útočníka. Útočná síla soupeře se prokazovala, a však dobrá obrana slavila úspěch. Snad jen ve 3 případech jsme selhali v obraně, ale náš tým zachránil Honza Radimský. Měli jsme také smůli. Zdeněk Bráborec spálil v zápase dvě velké šance, Tomáš Möbius dokonce nastřelil břevno. Přesto jsme utkání s úspěchem dotáhli k penaltovému rozstřelu.

Soupeř začal a nastřelil pouze tyč. Do vedení nás tak mohl poslat brankář Radimský, který je v tréninku snad nejlepším exekutorem penalt. V osudný okamžik však selhal a vysoko přestřelil. Soupeř tak šel ve druhé sérii do vedení 1:0. Nervózní Tomáš Möbius však s přehledem srovnal na 1:1. V poslední třetí sérii šel do vedení soupeř. Poslední penaltu měl na své noze kapitán Franta, ale měl smůlu. Jeho střela byla až příliš přesná a trefila tyč. Sen o bronzu se tak nenávratně rozplynul a nastalo obrovské zklamání!!!