Dochované články ze zápasů dorostu (jaro)

18. 6. 2010

Sokol Srbice - AFK LoKo Chomutov 5 - 0 (0:0)

Po zimní přestávce se opět rozběhla i 1.A třída dorostu. Naše "A" mužstvo bylo po podzimu na 10. místě, jen tři body od sestupových pozic. Se Srbicemi však na podzim zvítězilo 2:0, a tak se čekalo, že si minimálně bod z Teplicka doveze.

V prvním poločase měl tým LoKo několik vyložených šancí, ale trestuhodně je nedokázal využít. Dá se však říci, že jsme v první půli byli lepším týmem. Domácí měli několik slibných příležitostí, ale povětšinou je vychytal Frollo, v jednom případě ho zachránilo břevno. Šance domácích však vznikaly povětšinou z brejkových situací, Největším paličem našich šancí se stal Cicu, který mnohdy nedal nemožné. Nejlepší střelec Ryant se trápil a v zakončení vidět nebyl. Po prvním poločase tak 0:0.

Ve stejném duchu začal i druhý poločas. Úvodních 10. minut se prakticky nic nedělo a už vůbec nic nenasvědčovalo debaklu. Ten ale přišel! Domácí se poprvé prosadili v 56. minutě, kdy po centru na zadní tyč skóroval hlavou domácí hráč - 1:0. Touto brankou se strhla lavina, do dalších tří minut jsme prohrávali 2:0.... po dalších deseti minutách 3:0 a netrvalo dlouho a domácí měli čtyřbrankový náskok. Za stavu 4:0 pro domácí jsme se ještě výjimečně dostali do šance my, ale po střele trápícího se Ryanta netrefil z pozavápna odrytou bránu Müller, který přestřelil. V nastaveném čase ještě domácí završili "bůra".

Branka: -

1. Frollo - 2. Fibrich (83. 15. M. Kučera), 3. Šolc, 4. Uhlíř, 5. Ficek - 6. Macák (75. 13. V. Kučera), 7. Čonka, 8. Šarlinger, 9. Cicu  (65. 14. Glacner)  - 11. Ryant (C), 10. Müller

na střídačce připraven: 12. R. Votruba

Rozhodčí: L. Novotný; diváků: 20, ŽK: 1:2 (Šarlinger, Čonka), ČK: 0:0

Trenér: Čonka Vojtěch

AFK LoKo Chomutov - SK Havran Kryry 2 - 3 (1:3)

V prvním poločase jsme si za stavu 0:0 vytvořili pár slibných šancí. Například akce, po které se Cicu dostal za hostující obranu, ale z malého vápna spíše gólmanovi "přihrával". V 5. minutě jsme inkasovali poprvé. My jsme dále pokračovali pouze v náznacích, ale hru tvořil soupeř. Ve 12. minutě utkání jsme inkasovali poté, co naše obrana hrubě chybovala a soupeř ranou z dálky přeloboval brankáře - 0:2. Po další půlhodině jsme o tři branky. Soupeř vyslal křižný pas na pravou stranu a vyběhnutí brankáře potrestali hosté třetím gólem. Do hry jsme se vrátlili chvíli před poločasem. Ryant byl důrazný před brankářem - patou si posunul míč kolem něj a poslednímu obranci na brankové čáře udělal kličku a zakončil do prázdné svatyně. V poločase tak 1:3.

Ve druhém poločase pokračovalo naše trápení. Vázla nám kombinace, nedostávali jsme se často do zakončení, ale i přesto jsme soupeře přehráli. V 73. minutě jsme po faulu na střídajícího Martina Kučeru kopali pokutový kop. K penaltě se postavil náš nejlepší střelec Ryant. Bohužel míč poslal vedle! Snížit jsme stihli až v poslední minutě, kdy Čonka trefil trestný kop přesně do brány. V nastaveném čase jsme ještě sahali po vyrovnání. Po centru se v závaru protlačil k balonu Cicu a nastřelil břevno!

Další prohra tak znamená boj o záchranu!

Branky: 41. Ryant, 90. Čonka

1. Hodač - 2. Fibrich (70. 13. M. Kučera), 3. Šolc, 4. Uhlíř, 5. V. Kučera (60. 14. Glacner) - 6. Macák, 7. Čonka, 8. Müller, 9. Cicu - 11. Ryant (C), 10. Frollo (65. 12. R. Votruba)

Rozhodčí: Andrle; diváků: 55, ŽK: 2:2 (Šolc, Fibrich), ČK: 0:0

AFK LoKo Chomutov - FK Kozly 3 - 1 (1:1)

"A" dorost vyhrál velmi důležité utkání 17. kola 1.A třídy dorostu, když na domácí půdě porazil soka v boji o záchranu - FK Kozly.

V prvním poločase jsme soupeře přehrávali, ale do vedení šli hosté. Naštěstí jsme po deseti minutách srovnali. Navíc se v závěru prvního poločasu dostali Kozly do problémů, když byl po druhé ŽK vyloučen hostující "špílmachr".

Ve druhém poločase jsme byli lepším týmem a měli jsme více šancí, bohužel jsme je dlouho neproměňovali. Soupeř to zkoušel především z větší vzdálenosti, ale úspěšný nebyl.

Sedm minut před koncem se parádně protáhl Müller až do vápna. Jeho gólovou střelu sice famozním zákrokem vytáhl brankář hostí, ale dorážející Ryant se nemýlil - 2:1. V nastaveném čase navíc Pojistil vítězství Šarlinger.

V dalším kole zajíždí Áčko na půdu vedoucího Proboštova.

Branky: 24. a 83. Ryant, 90. + 1. ŠarlingeR

1. Kubík - 2. Fibrich, 3. ?, 4. Uhlíř, 5. Filípek - 6. Macák, 7. Čonka, 8. Šarlinger, 9. Müller - 11. Ryant (C), 10. Cicu (70. 12. Ficek)

Rozhodčí: Javorek; diváků: 30, ŽK: 2:4 (Fibrich, Šarlinger), ČK: 0:1

TJ Proboštov - AFK LoKo Chomutov 3 - 1 (1:0)

Dorostenci AFK LoKo sehráli v dalším kole bitvu s vedoucím Proboštovem.

Proboštov rozhodl o své výhře dvěma brankami v závěrečných devíti minutách, ale postupně...

V prvním poločase šli do vedení domácí. Nám se dlouho dařilo držet s domácími krok a když po pauze vyrovnal Pavel Ryant střelou z dorážky zdálo se, že bychom mohli pomýšlet na body. V posledních deseti minutách se nám však sen minimálně o bodu rozplynul. Po standartní situaci nastal v pokutovém území zmatek, v němž se nejlépe orientoval domácí útočník a poslal Proboštov do vedení. V závěru pak po rychlém kontru korunovali domácí vítězství.

Nás může těšit sympatický výkon. V boji o záchranu však potřebujeme bodovat... Snad v příštím kole, kdy k nám zavítají silné Trnovany.

Branka: 56. Ryant

Rozhodčí: Borovec; diváků: 40, ŽK: 1:2 (Ficek, Čonka), ČK: 0:0

Trenér: Čonka Vojtěch, Vedoucí: Štěrban Ladislav

TJ Baník Březenecká Chomutov - AFK LoKo Chomutov 2 - 7 (1:3)

"A" dorost odehrál v neděli velmi důležitou bitvu o záchranu.

Nováčka soutěže Baník Březeneckou deklasoval 7:2.

První branku vstřelil Pavel Ryant v 5. minutě dorážkou. Domácí o chvíli později srovnali, ale v 15. minutě nás opět poslal do vedení precizně provedeným volným kopem Roman Müller. Ve 40. minutě pak při úniku 2 na brankáře přepustil geniálně Šarlinger branku Sivákovi a do šatny nám přidal uklidňující gól právě bývalý hráč Baníku.

V 55. minutě utkání nařídil rozhodčí Javorek spornou penaltu a pro domácí přišlo snížení na 2:3. Dvoubrankový náskok nám získal náš nejlepší střelec Pavel Ryant, který v souboji muže proti muži s brankářem domácích Duškem zvolil parádní lob do odkryté klece. Na 5:2 pak pohodlně do odkryté branky upravil Glacner. Šestou branku přidal po pasu Šarlingera Macák. Po akci Votruby ze závěru utkání a rozehraném autu skóroval i střídající Vondráček a upravil na konečných 7:2.

Branky: 5. a 59. Ryant, 15. Müller, 40. Sivák, 65. Glacner, 68. Macák, 82. Vondráček

1. Kučera - 2. Fibrich, 3. Čonka, 4. Uhlíř, 5. Ficek (60. 13. R. Votruba) 6. Macák, 7. Müller (46. 12. Frollo), 8. Šarlinger, 9. Cicu (55. 14. Glacner) - 11. Ryant (C), 10. Sivák (66. 15. Vondráček)

Rozhodčí: Javorek; diváků: 70, ŽK: 2:2 (Ryant, Šarlinger), ČK:0:0

Vedoucí: Štěrban Ladislav

AFK LoKo Chomutov - SK Kopisty 7 - 2 (2:2)

"A" dorost si v minulém kole zajistil účast v 1.A třídě i pro příští sezonu. V dalším utkání si tak mohl s týmem Kopist již v poklidu zahrát bez sestupových starostí.

Jako by toto dolehlo na hráče až moc. V úvodu utkání totálně zaspali a brzy prohrávali už 0:2. Naštěstí se do poločasu povedlo snížit Podrahovi a v samém závěru první půle srovnal Ficek.

Ve druhém poločase pak mužstvo hrálo v exibičním tempu. Soupeř přestal běhat, byl neaktivní, za celý druhý poločas nevystřelil na branku. A tak se rozstříleli domácí. Po závaru ve vápně se nejlépe zorientoval Ryant a dal na 3:2 - na oslavu své jubilejní 30 branky v sezoně slékl dres a viděl ŽK. V 70. minutě pak v samostatném úniku uspěl Podraha a svou druhou brankou zvýšil na 4:2. O tři minuty později si pak Čonka připsal gól z rohového kopu, když si jeho prudký centr srazil hostující brankář za záda. V 80. minutě zvýšil na 6:2 Šarlinger a na konečných 7:2 upravoval Macák.

V příštím kole bude hrát LoKotka s Kláštercem v Rašovicích.

Branky: 31. a  70. Podraha, 42. Ficek, 57. Ryant, 73. Čonka, 80. Šarlinger, 84. Macák

1. Kučera - 12. Ficek, 3. Čonka (C), 4. Sivák, 5. Fibrich - 6. Macák, 7. Cicu (70. 13. R. Votruba), 8. Šarlinger, 9. Glacner - 11. Ryant, 10. Podraha (80. 15. Kučera)

Rozhodčí: Valenta; diváků: 20, ŽK: 1:0 (57. Ryant), ČK: 0:0